Mucizeler Kursu, bir son değil başlangıçtır

Mucizeler Kursu, bir son değil başlangıçtır

Mucizeler Kursu'nu uygularken nihayetinde yalnızca iki, birbiriyle uzlaşmaz düşünce sistemi olduğunu öğreniriz. Biri egonunkidir diğeri Kutsal Ruh'un düşünce sistemi. Egonunki sahtedir, illüzyondur, Tanrı'nın gerçekliğinde asla varolmamıştır. Kutsal Ruh'un düşünce sistemi Tanrı'nınkidir. Kutsal Ruh, Tanrı'nın SESİDİR diye öğretir kurs. Kutsal Ruh, rüyaya düşmüş gibi olan Tanrı Oğlu'na gerçeklikten ulaşan SES olarak hakikati ve rüyaya düştüğünü anlatır.
Tanrı Oğlu kimdir? Dünya gözüyle bakınca yeryüzünde yaşayan her canlıdır. Neden? Çünkü Tanrı Oğlu Yaratılıştır, Tanrı'nın yaratımıdır. Bu nedenle rüyaya düşen ve rüyasında evreni, dünyayı ve sayısız şekilde ve bedende yaratıklar yapan Tanrı Oğlu hepsidir, tümüdür. Hiçbir canlı Tanrı Oğlu'nun rüyada yaptığı rüya figüründen başka bir şey değildir. Bu nedenle her canlı O'dur. Buda boşuna mı, hiçbir canlının canına kastetmeyin diye öğretti? Her can alış Tanrı Oğlu'nun bizzat kendisine karşı bir saldıdır, her ne kadar bu dünya ve figürler gerçekdışı olsada.

Mucizeler Kursu, iki düşünce sisteminin temelinde tek bir bakış açısı olduğunu öğretir. Biri, Tanrı Oğlu suçludur. Diğeri Tanrı Oğlu suçsuzdur. Bu iki bakış açısı biribiriyle asla uzlaşmaz oldukları gibi, iki farklı "dünyaya" yol açarlar. Tanrı Oğlu suçlu dediğimizde dünyayı yapmış oluruz ve suça inandığımız için dünyaya ve içerdiği her şeye gerçeklik veririz. Tanrı Oğlu suçsuzdur dediğimizde kurtuluruz.
Kurtulduğumuz şey nedir? Yanlış bir inançtan, acılardan, kederden, ayrılık fikrinden, suçlamadan ve suçlu hissetmekten, korkudan, nefretten, kinden, garezden kurtuluruz. Zihnimiz pırıl pırıl bir boşluk olduktan sonra Tanrı'nın Sevgisiyle dolar, taşar.

Elimize ne geçer? Huzur. Dingin ve barış dolu, affedişin getirisi olan kutsal Tanrı Huzuru.

Mucizeler Kursu, bir son değil başlangıçtır bu huzura ermek için. Kursu uygulayanlar birçok evreden geçer. Arınma evrelerin çoğu zorludur çünkü kendi yaptığımız kötülüklerle, şeytanlarla yüzleşiriz. Bazılarımız bunu başaramaz ve zihnmizdeki iblislere güzel maskeler takarız, onların ayartamalarına yeniliriz. Bu eylemin adı kişisel gelişimdir örneğin. İnsan, kişiliği üzerinden daha iyi bir dünya rüyası için uğraşır, adına aydınlanma yolu der ve ne denli yanıldığını farketmez.

Dünya, zihinsel dönüşüm yolunda mihenk taşlarıyla doludur. Her ulaştığımız bir düzey başka bir düzeyin derslerini açar. Bu nedenle kurs bir başlangıçtır çünkü öğrendiklerimizi uygulamak, pekiştirmek, derinleştirmek bir, hatta birçok ömür sürebilir zaman denilen hilenin içinde.

Bengü Aydoğdu


Künye

İçerik & Teknik Sorumlu:
Bengü Aydoğdu
Siteyle ilgili görüşleriniz ve sorularınız için: admin@kulturguru.com
Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Yasal haklar saklıdır.
Daha fazla bilgi

İstatistik

Kullanıcılar
1
Makaleler
89
Makale Görünüm Sayısı
45024

204 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2020 Bengü Aydoğdu. Tüm haklar saklıdır.