Mucizeler Kursu

Bilgeliğin Alevi (FlameofSophia)

Her günümüz az çok taraf tutmalarla, düşmanlık veya dostluk beslemelerle, kötülük gördüğümüzde nefretimizin alevlenmesiyle, intikam duygumuzun körüklenmesiyle ve ceza talepleriyle; İyilik görünce sevincimizin doğmasıyla, isteklerimiz yerine getirildiğinde mutluklarla, ikili aşk ilişkilerinde kendimizi değerli hissetmelerle dolup taşar.

Yaşamlarımız polarite içinde geçer ve bizlerin içinden kurtulmamız nerdeyse olanaksız. Bunun için ruhani alemin yardımına ihtiyacımız var. Affetmek için, dünyanın kabusunu anlamak için, nefsimizin oyunlarına yenilmemek için rehberlere ihtiyacımız var. Dünya kabusundan kurtulmayı küçümsemeyelim. Tanrı gibi gücü olan Oğulun bir rüyasında olduğumuzu hatırlayalım. Ve hiçbirimiz tek başımıza kurtulamayız. Bunun için gördüğümüz her kötülüğün ötesine bakmayı öğrenmeliyiz. Bunu başaramazsak istediğimiz kadar bir ileri bir geri spiritüel yolların sözlerini, ritüellerini, afirmasyonlarını, yöntemlerini yapalım, hiçbir işe yaramaz eğer tek bir kişiyi dahi düşmanımız olarak görürsek.
Biz sandığımız gibi bağımsız bireyler değiliz, biz tek bir ruhun zihninin sayısız yansımalarıyız. Hiçbirimizin bir anlamı yok. Anlamlı olan, Tanrı Oğlu'nun zihni olan kaynağımız. Bunu sabah aşkam hatırlamamız gerekir, parmağımızı kaldırıp yine birini yargılarken, kötülüğü karşısında öfkeden kudururken, acıları izlerken içimiz kan ağlarken. Hatırlamalıyız. Kendimizi hatırlamazsak en azından bu öğüdü hatırlamalıyız...
Mucizeler Kursu'ndan bir kesit sizlere:

"Bütün kardeşlerin seninle beraber içeri [cennete, ç.n.] girmek zorundalar çünkü onları kabul edene kadar sen de giremezsin. Bütün olmadan çünkü bütünlüğü anlayamazsın ve Oğulun hiçbir parçası dışlanamaz eğer babasının bütünlüğünü bilmek istiyorsa."

Mucizeler Kursu (Orijinal Edition) Metin 10.IV.30 - Çeviri: BenSiz

Copyright © 2010 - 2017  • Bengü Aydoğdu (BenSiz)  •  Tüm haklar saklıdır • eposta@flameofsophia.com