Mucizeler Kursu

Bilgeliğin Alevi (FlameofSophia)

3. Zamanın dünyası illüzyonların dünyasıdır. Çok uzun zaman önce olan, şimdi oluyor gibi görünür. Uzun süre önce alınan kararlar hala açık ve alınması gerekir gibi görünür.

Öğrenilmiş ve anlaşılmış ve uzun zaman önce geçmiş olan şey yeni bir düşünce gibi görülür, taze bir fikir gibi, değişik bir yaklaşım gibi. İraden özgür olduğundan, çoktan olmuş olanı kendin seçtiğin bir zamanda kabul edebilirsin ve ancak o zaman onun çoktan tüm zamanlarda olmuş olduğunu fark edeceksin. Kursda vurgulandığı gibi, öğretim planını seçmek senin iradende değil, hatta onu öğreneceğin şekil bile senin seçimin değil. Sen ancak onu ne zaman öğreneceğini seçmekte özgürsün. Ve onu kabul ettiğinde çoktan öğrenilmiş olacak.

4. Ve böylece zaman, aslında hatırlamanın ötesinde olduğundan ve hatırlama olasılığının da ötesinde olduğundan, çok eski olan bir an'a geri gider. Ama tekrar ve tekrar yaşanan bir an olduğundan, şimdiymiş gibi görünür. Ve böylece, öğrenciler ve öğretmenler sanki hiç daha önce birbirleriyle karşılaşmamış gibi şimdiki zamanda biraraya gelir ve birbirlerini buluyorlar gibi görünür. Öğrenci doğru zamanda doğru yere gelir. Bu kaçınılmazdır çünkü o şimdi tekrar yaşadığı o eski an'da doğru seçimi yapmıştır. Ve aynı şekilde öğretmen de eski bir geçmişten ötürü kaçınılmaz bir seçim yaptı. Sanki TANRI'NIN İRADESİNİN etkisi için zamana ihtiyacı varmış gibi görünür. Ebediyetin gücünü ne durdurabilir ki?

Mucizeler Kursu Öğretmenler için El Kitabı, Bölüm 2.3 - Çeviri: BenSiz

Copyright © 2010 - 2018  • Bengü Aydoğdu (BenSiz)  •  Tüm haklar saklıdır • eposta@flameofsophia.com